Het behalen van je rijbewijs voelt vaak als de eindstreep, maar in werkelijkheid begint het avontuur dan pas. Voor veel jongeren zijn de eerste maanden als zelfstandig bestuurder spannend. Uit onderzoek van TeamAlert blijkt dat een groot deel van de jongeren onzekerheid ervaart in onbekende verkeerssituaties of tijdens drukke ritten.
Extra rijervaring maakt verschil
Jongeren die al vóór hun examen extra rijervaring hebben opgedaan, stappen met aanzienlijk meer vertrouwen de weg op. Dat kan bijvoorbeeld via begeleid rijden (2toDrive): een regeling waarmee je vanaf 17 jaar mag rijden onder begeleiding van een coach. Niet iedereen komt hiervoor in aanmerking, dit geldt alleen als je je rijbewijs haalt tussen je 17e en 18e jaar. Maar het principe is voor álle leerlingen duidelijk: hoe meer kilometers je maakt, hoe groter je zelfvertrouwen achter het stuur.
Rijbewijs is pas het begin
Het rijbewijs markeert niet het einde van je leerproces, maar het begin van zelfstandig rijden. Extra oefening en begeleiding na je examen helpen om routine op te bouwen en onzekerheden weg te nemen.
Extra steun bij Keijbeck Opleidingen
Bij Keijbeck zien we dagelijks dat jonge bestuurders baat hebben bij extra begeleiding. Daarom bieden we naast 2toDrive ook de mogelijkheid om na het behalen van je praktijkexamen nog een keer met je instructeur te rijden. Ideaal voor wie merkt dat bepaalde situaties toch spannend blijven, of gewoon nog wat extra zekerheid wil opdoen. Lees hier meer over onze opfriscursus.
Zo zorgen we er samen voor dat je niet alleen slaagt voor je examen, maar ook met vertrouwen en plezier de weg op gaat.